Přeskočit na hlavní obsah

Pravda

"Hele - sejmi ho, hajzla!" 

Zařval náhle seržant Rosenberg, kterému spolubojovníci na nejzazší výspě světa přezdívali familiárně Penis, když v dalekohledu zahlédl osamělého muže bojujícího na vetché lodičce s rozbouřeným mořem. 

Sofistikovaná zbraň pocházející z řídnoucích zásob vyhynulé mimozemské civilizace udělala tiché puf a borec na kajaku se ponořil do zčeřených a studených vln zapovězeného oceánu. Jeho poslední myšlenku, která zněla: kurva, já to věděl! nikdo nezaznamenal. Jen hlubinná rybí havěť měla o večeři postaráno - a ta nic nevykecá.

"Viděls to, Penisi? Ten zmrd udělal prstama véčko, než zahučel pod hladinu!" Sklonil futuristickou zbraň vojín Kafránek. 

"No a? Na YouTube už to nedá, páč  široko daleko není žádnej signál, kterej by stál za řeč." Odvětil Rosenberg a odeslal hlášení službu držícímu velícímu důstojníkovi. "Tohle tajemství zůstane navždycky neprozrazeno." Dodal, schoval komunikační zařízení do kapsy, zapálil si cigaretu, což se zde smělo,  a uvolnil se. 

"Stejně mi není jasný," mudroval Kafránek, "proč sem ti lidi pořád lozej. Však je tu vobrovskej řetěz a na cedulích je jasně rudě napsáno: "Vidíš tenhle řetěz? Tak sem vole nelez! Jinak zdechneš!"

"No jo, no jo," nasál Rosenberg dým hluboko do plic, "taky to moc nechápu. Nejspíš by bylo vhodnější najmout lepšího copywritera. Chápeš - když lidem něco zakážeš, je to stejný, jako bys je pozval na mejdan. Vo to víc je všechno láká."

"Debilové," ulevil si Kafránek a usrknul si z butylky, jejíž obsah byl sice rakovinotvorný, ale zato zahřál tělo a potěšil ducha. Pak zafrflal: "Do prdele, ani ten českej rum už nejni, co bejval."

"Nehudruj," zatvářil se seržant Rosenberg přísně. "Ber co je. Znáš to - i růže zvána jinak voněla by stejně."

"Neznám!" Vyrazil Kafránek naštvaně. "Já nechci nic čuchat, ale pořádně chlastat. Co v týhle psírně taky mám furt dělat? Navíc tu začíná být dost živo a člověk aby furt byl ve střehu. Uchránit tohle zásadní tajemství začíná být fuška, a kvůli tomu jsem do přísně utajenýho útvaru nevlez. Čekal sem pohodičku, klídek, vegáček a tabáček." 

"Tabák ti můžu půjčit," pravil Rosenberg střízlivě, "jestli ti nevadí, že ho dneska dělaj z netřesku."

Kafránek se otřásl: "To raděj´ nebudu hulit. Mimochodem - tohle mi nejni moc jasný. Proč vlastně lidi nesměj´ znát pravdu? Střežíme tu pitomej vodopád a stejnak nikdo z nás netuší, kam vlastně padá a co je pod ním."

"Pod ním je lautr hovno a víc nemusíš vědět. Četl jsi předpisy?" 

"Četl, ale nepochopil," dovolil si Kafránek malou myšlenkovou vzpouru.

"Předpisy neexistují proto, abys je chápal, nýbrž dodržoval!" Zvýšil hlas Penis, típnul špačka netřesku, pozvracel se a nakonec dodal smířlivě: "Hele, Kafránku, všichni lidi jsou indoktrinovaný základním vzděláním. Sranda je, že i vědátoři a kosmičtí inženýři. Maj´ všichni radost, že jim to funguje. Když jim povíme pravdu, celá civilizace, jak ji známe, se zhroutí a co je mnohem horší - my přijdem vo práci. A taky vo slušnej žold. A všechny mimozemský hračičky, co tu používáme, bys taky nikdá nevyzkoušel. To by se ti líbilo?"

Kafránek se zamyslel. Polknul doušek hnusného nápoje, pak pokrčil rameny, pohlédl do dalekohledu a vyjekl: "Hele - další průzkumník! Můžu si ho zase sejmout?"

"Můžeš," povolil seržant vojínovi blahosklonně další akci. "Ale buď od tý lásky, a ustřel mu nejdřív pazoury. Já ta véčka fakticky nesnáším."

Kafránek potěšen splnil rozkaz, ale v duchu si řekl, že strážit tajemství ploché Země je nebetyčná pitomost, když na strážnici není k dispozici tabák, ale jenom blbý netřesk.

O pořádném rumu nemluvě.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ezoterikem snadno a rychle

Vzdělání je pouhou manipulací zrůdného systému s cílem vyrobit z vás nemyslící ovce. Odmítněte jej kategoricky a jednou provždy. Zdrojem vašeho poznání nechť jsou nezdrojovaná a nedatovaná videa na YouTube, nebo hlubokomyslné texty plné gramatických a pravopisných chyb z tajných internetových serverů, jejichž autoři nejsou anonymní, protože se vždy podepisují plnými jmény. Kupříkladu jako Vedoucí Kolotoče, He Natur, Be Da nebo Doba Jedu. Ignorujte zásadně veškeré poznatky aplikované vědy – vědátoři o skutečném světě nevědí nic, poněvadž jen sedí ve svých zatuchlých laboratořích, trápí nevinné krysy či šváby a dumají o nesmrtelnosti chroustů, kterým už ani GMO brambory nechutnají. Financují je zlé a zákeřné organizace či vlády, a jsou tím pádem nedůvěryhodní. Telefon, televize či internet by klidně fungovaly i bez jejich přispění. Stačí jen naladit mozek na správnou frekvenci 24 Bovisů. Lékaři jsou vrahy v ušmudlaných bílých pláštích a historickým omylem. Jejich existence a činnost je d

Z historie chemtrails

Zasedání dozorčí rady bzenecké octárny se neslo v ryze přátelském duchu, jak už je u lidského druhu uznávanou tradicí. Každý z přítomných si honil své ego a jeden druhého považoval za pitomce. Základ demokracie. Šéf odbytu nešťastně přešlapoval na koberečku a přemítal, jak vysvětlit důvody, proč se prodej octa meziročně propadl o téměř třicet procent. Déle trvající sucho a tím pádem mírný nedostatek nakládaček v tom roli hrát nemohl, protože okolní státy Evropské unie hbitě zareagovaly a dočasný nedostatek surovin nahradil vcelku levný dovoz. Marketingový průzkum byl teprve v počátcích, takže žádné fakty podložené vysvětlení neměl k dispozici. Představenstvo firmy bohužel preferovalo jednoduché odpovědi, jenže ty nebyly po ruce. Položenou otázku tedy zodpověděl pokrčením rameny, což předsedu zdvihlo ze židle. "Tak podívejte se, pane inženýre. Jak jsem si zjistil, berete slušný plat a vaším jediným úkolem je zajistit, aby náš rodinný podnik prosperoval. Důvody, proč se nedaří, zjev

Vysoká škola života

Jistě jste již nejednou v internetových diskusích narazili na kolegy diskutéry, kteří ve svých profilech uváděli v kolonce dosažené vzdělání Vysokou školu života. A určitě vám to, stejně jako mně, vrtalo hlavou, neboť na vysokoškolsky vzdělané osoby často vystupovali jako úplní kreténi. Trochu jsem zapátral, jak to s tou Vysokou školou života je a považte – ona skutečně existuje! Jakmile jsem pochopil, že VŠŽ (neplést prosím se školou železničářskou) je v podstatě nejkomplexnějším vzdělávacím systémem ve vesmíru, zažádal jsem si o licenci a po náročných ústních zkouškách, předložení projektu a vypití dvou litrů MMS proti plísním jsem licenci skutečně obdržel!  Vypisuji tímto tedy první semestr distančního studia, které vám umožní získat vysokoškolský diplom o měsíc dříve než v Plzni! Neváhejte a pojďte studovat do naší Vysoké školy života! VYSOKÁ ŠKOLA ŽIVOTA Typ studia: distanční Časová náročnost: každou sudou sobotu od 19:00 do 21:00 hod. Délka studia: 3 měsíce Dosažené vzdělání: DaS