Přeskočit na hlavní obsah

Medikace

Napůl domácí černobílý kocour Filip se unaveně podrbal za uchem, zasípal, zakašlal, polohlasem mňouknul a poté si s blaženým výrazem olíznul kulky. Nic jiného na práci neměl, když čekal, až ho dvounozí pánové vyhřátého domu pustí dovnitř k pořádnému dlabanci. Myš, kterou v potu tváře v noci ulovil, byla nejspíš bulimička nebo anorektička a moc ho nezasytila. Navíc musel dvakrát bránit své kvalitně prochcané výsostné území. 

Chlupatý psí zmetek odnaproti zase zdrhnul majitelům a půl druhé hodiny Filipa honil po smradlavé oranici. Vzájemný souboj nakonec skončil plichtou. Kocour měl plný pysk chlupů a podvraťák se ponížen odplížil dírou v plotě do své boudy vybaven několika krvavými šrámy. 

Přírodní hranici narušil také zrzavý kočičí buldozer z blízkého statku. Filip, vědom si své chatrnější konstituce, raději moudře ustoupil, což se mu vymstilo, protože z boje se neutíká. Při svém taktickém ústupu totiž zabloudil do blízkého kurníku a narazil na velmi rozhořčeného kohouta, který nejspíš trpěl nespavostí. Během lítého boje mu tak skončilo v krku pár pírek, která nemohl dostat ven. Dobrou hodinu kašlal a chrchlal, což ho dost vyčerpalo. 

Když konečně cvakla klika a dveře lidského příbytku se otevřely dokořán, vyhlížel dost zbědovaně a vyčerpaně. Jo, žít v divoké přírodě není žádná prdel, řekl by, kdyby uměl mluvit. Lidi můžou být rádi, že mají ústřední topení, LIDL a Kaufland.

Škytnul na pozdrav, přičemž z něj vypadlo další peříčko, a těšil se na řádnou krmi. Zasloužil si ji, a byl kvůli tomu ochoten nechat se i podrbat pod krkem, což bytostně nesnášel, poněvadž byl duší rebel a dravec, který podobné ňuňání přenechával zparchantělým perským kočičkám. 

Mezi futry stála jeho panička a spráskla ruce. "Filípku, ty jsi nemocnej! Pojď sem, ty můj kožíšku, dáme ti meducínu." Otevřela dveře dokořán. Tak jo, pomyslel si Filip, ocas hore a jdeme na to. Jen slovo "meducína" mu vibrovalo v mozku. Neznělo úplně stejně, jako obvyklá "šunčička", takže do prvního patra vyrazil obezřetně a s nedůvěrou. 

Jeho majitelka byla rychlejší, a když dorazil do vyhřáté místnosti, už cosi kutila na kuchyňské desce. Kocour potřásl hlavou a nedůvěřivě zavětřil. Vůni šunky poznal na tři kilometry, ale tohle bylo divné. Jednou v létě zabloudil na koupaliště v nedaleké dědině a páchlo to tam úplně stejně, jako ten sajrajt v misce, co obdržel nyní. 

Vyčítavě pohlédl na lidskou bytost a nechápal, co se děje. Copak nevidí, jak moc těžkou strávil noc? Pro jistotu ještě zasípal a zachrchlal si, aby bylo jasno, že jediné, co potřebuje, je výživná a smysluplná potrava. Maso, nejlépe. A pohodlný gauč, kde může v klidu strávit zbytek dne. 

"No, dej si Filípku, neboj se," promluvila panička konejšivým hlasem. "V misce máš zázračný lektvar, ten tě zbaví všech starostí a problémů. Četla jsem to na internetu. Mám v přátelích skvělého odborníka." Dodala. Filip velmi opatrně přičichl k misce, nasál pár molekul vycházejících z tekutiny a zděsil se.  Všechny chlupy se mu zježily, osmkrát hluboce pšíknul, vrhl na paničku vyčítavý pohled a z čistého pudu sebezáchovy vzal nohy na ramena. 

Na dvorku usedl, zbavil se posledních zbytků chlupů a peří a nechápal. Celou noc jsem makal jako barevný a jedinou odměnou má být snaha mě otrávit? Myslel by si, kdyby uměl myslet. 

Nato se zvedl a důstojným krokem odkráčel do sousedovic zahrady, kde s blaženým výrazem pomlaskával podvraťák nad talířem plným kaloricky hodnotné stravy. Podle čuchu jatýrka. Mňamka. Filip obezřetně dorazil k bývalému nepříteli, jemuž v průběhu noci vyrobil pár šrámů, svěsil ocas a nabídl dočasné příměří. Ten třikrát ňafnul a jednou zavrčel, což ve zvířecím esperantu znamenalo přibližně toto:

"Pojď a najez se. Tvá panička je alternativní pizda. A bez pořádného žrádla nebude náš další noční boj stát za to." 

V prvním patře rodinného domku zdánlivě bez účinku vyprchávalo čerstvě vyrobené CDS. Korela Johanka tiše prostorově inhalovala, až se jí chocholka třepetala.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ezoterikem snadno a rychle

Vzdělání je pouhou manipulací zrůdného systému s cílem vyrobit z vás nemyslící ovce. Odmítněte jej kategoricky a jednou provždy. Zdrojem vašeho poznání nechť jsou nezdrojovaná a nedatovaná videa na YouTube, nebo hlubokomyslné texty plné gramatických a pravopisných chyb z tajných internetových serverů, jejichž autoři nejsou anonymní, protože se vždy podepisují plnými jmény. Kupříkladu jako Vedoucí Kolotoče, He Natur, Be Da nebo Doba Jedu. Ignorujte zásadně veškeré poznatky aplikované vědy – vědátoři o skutečném světě nevědí nic, poněvadž jen sedí ve svých zatuchlých laboratořích, trápí nevinné krysy či šváby a dumají o nesmrtelnosti chroustů, kterým už ani GMO brambory nechutnají. Financují je zlé a zákeřné organizace či vlády, a jsou tím pádem nedůvěryhodní. Telefon, televize či internet by klidně fungovaly i bez jejich přispění. Stačí jen naladit mozek na správnou frekvenci 24 Bovisů. Lékaři jsou vrahy v ušmudlaných bílých pláštích a historickým omylem. Jejich existence a činnost je d

Vysoká škola života

Jistě jste již nejednou v internetových diskusích narazili na kolegy diskutéry, kteří ve svých profilech uváděli v kolonce dosažené vzdělání Vysokou školu života. A určitě vám to, stejně jako mně, vrtalo hlavou, neboť na vysokoškolsky vzdělané osoby často vystupovali jako úplní kreténi. Trochu jsem zapátral, jak to s tou Vysokou školou života je a považte – ona skutečně existuje! Jakmile jsem pochopil, že VŠŽ (neplést prosím se školou železničářskou) je v podstatě nejkomplexnějším vzdělávacím systémem ve vesmíru, zažádal jsem si o licenci a po náročných ústních zkouškách, předložení projektu a vypití dvou litrů MMS proti plísním jsem licenci skutečně obdržel!  Vypisuji tímto tedy první semestr distančního studia, které vám umožní získat vysokoškolský diplom o měsíc dříve než v Plzni! Neváhejte a pojďte studovat do naší Vysoké školy života! VYSOKÁ ŠKOLA ŽIVOTA Typ studia: distanční Časová náročnost: každou sudou sobotu od 19:00 do 21:00 hod. Délka studia: 3 měsíce Dosažené vzdělání: DaS

Z deníčku konspirátora

Vydáno se souhlasem autora. 6:50 Probouzím se. Kontroluji sílu orgonitového zařízení a poté zapínám wi-fi. Nefunguje, sviňa. Včera jsem se na svém facebookovém profilu nechvalně zmínil o šmírování, jakým nás častuje Bill Gates a tohle je výsledek. Zablokovali mě! Musím to dát světu na vědomí. Ale, kurva, jak? Když jsem offline? 6:57 Zjišťuji, že v rámci zdravotní sebeobrany jsem router před ulehnutím vytáhnul ze zásuvky. Zapínám ho a vše začíná fungovat. Sedm minut trvající pocit frustrace pomalu mizí, ale ta pachuť zůstává. Vím, že mě sledují! 7:20 Snídám česnek, meruňková jadérka a mocně zapíjím cé dé es dvojkou. Pro jistotu. Pak vyrážím zjistit, jak se daří té paní, která si léčí rakovinu plic svépomocí. Bomba! Ještě žije. Dokonce má jiskru v oku. 7:50 Fotím mraky. Úplně jasně vidím ty svinské ionty baria a aluminia, jak se povalují ve vzduchu a hledají nebohé oběti, které by otrávily. Na mě si nepřijdou. Pokládám si pyramidu na hlavu, pořizuji fotodokumentaci a vkládám ji na stránk