Přeskočit na hlavní obsah

Spisovatel

"A tak jsem zvažoval, že sepíšu prudce sarkastický článeček, který si vezme na paškál nějakého mašíbla ignorujícího současné poznatky vědy. Těšil jsem se, jak ho roztrhám na cucky a budu při tom vtipnější než Monty Python. 

První na mysl mi přišli popíječi bazénové dezinfekce. Druzí v řadě byli vyznavači ploché Země, které jsem měl v úmyslu konfrontovat s vaginálními mapovačkami. Jenže v předlouhé  frontě se hromadili kvantovači a tachyonoví specialisté, astrologové, postklasičtí homeopatičtí šamani, antiočkovací blázni,  nebo příznivci uzemnění s Matičkou Zemí, co chodí bosi i po ryze přírodním asfaltu. O slovo se přihlásili také chemtrailisté a kousek bokem postávali výživoví specialisté, co by nejraději cukr jako takový sprovodili z povrchu zemského, přestože homeopati na něj nedají dopustit.

Největší šanci jsem ale dával lovcům geopatogenních zón.  Ani lovci duchů, vyznavači UFO, nebo badatelé, co vidí pyramidy v každém blbém kopečku nebyli mimo hru. Faktickým favoritem pak byl doktor, co zakázal pít kávu s mlékem a jedna fešanda, která dokáže vyléčit rakovinu za tři minuty, poněvadž se stačí dobře vykadit. Dokonce mi v hledáčku uvízlo několik vystudovaných doktorů hlásajících do nebe volající kraviny, až mi bylo jejich pacientů líto. 

Jenže jsem se nedokázal rozhodnout, kam prioritně zaměřit svou skeptickou pozornost. Seděl jsem u klávesnice, cumlal oblíbené pivo a přemýšlel, které idioty upřednostnit, aby se ostatní necítili poškozeni nezájmem." 

"A co jste nakonec udělal?"

"Inu, rozhodl jsem se dát šanci všem. Sepsal jsem údernou úvahu plnou geniálních postřehů a zamontoval do ní všechny výše zmíněné ufouny a ještě pár borců navíc."

"Krásná práce. A kde se dá přečíst?"

"Inu. Po dopsání každého článku následuje autokorektura, což dělá každý dobrý spisovatel. Ne že by chtěl, ale poněvadž na skutečného korektora většina z nich nemá dost peněz. Nejsem výjimka. Ví se navíc, že dlouhé texty stejně nikdo nečte. A tak jsem škrtal a škrtal. Mazal. Krátil. Zbavoval se kudrnatých odboček a překvapivých myšlenkových konstrukcí. Odstranil jsem prakticky vše, co se dalo. Přesně v duchu božského spisovatele Ernesta Hemingwaye, a také podle návodu Stephena Kinga. Text má být úsečný, pochopitelný a zbavený všeho nadbytečného. Pochopit ho musí i blbec z Xeenemünde. Zabil jsem všechny své miláčky, i když mi to rvalo mé egocentrické, pisálkovské srdce  To jsem udělal."

"Fajn, dobrá práce. A jak tedy dopadl výsledný text?"

"Po této sebekritické inkluzi a zbavení se všeho nepodstatného mi zůstal v ruce opravdu úderný článek. Je krátký, všeříkající a jako bonus splňuje i základní Cimrmanovo pravidlo. Mohu vám ho říct hned tady, když už sedíme v hospodě, a stejně nemám co na práci, poněvadž mi ho žádný nakladatel nechtěl vydat. Prý se ho nevyplatí tisknout."

"Sem s ním!"

"Jsme v prdeli!"

P.S. Poslední šanci učinit sobě či někomu jinému radost veselou knihou máte právě dnes. Více na tomto odkazu.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ezoterikem snadno a rychle

Vzdělání je pouhou manipulací zrůdného systému s cílem vyrobit z vás nemyslící ovce. Odmítněte jej kategoricky a jednou provždy. Zdrojem vašeho poznání nechť jsou nezdrojovaná a nedatovaná videa na YouTube, nebo hlubokomyslné texty plné gramatických a pravopisných chyb z tajných internetových serverů, jejichž autoři nejsou anonymní, protože se vždy podepisují plnými jmény. Kupříkladu jako Vedoucí Kolotoče, He Natur, Be Da nebo Doba Jedu. Ignorujte zásadně veškeré poznatky aplikované vědy – vědátoři o skutečném světě nevědí nic, poněvadž jen sedí ve svých zatuchlých laboratořích, trápí nevinné krysy či šváby a dumají o nesmrtelnosti chroustů, kterým už ani GMO brambory nechutnají. Financují je zlé a zákeřné organizace či vlády, a jsou tím pádem nedůvěryhodní. Telefon, televize či internet by klidně fungovaly i bez jejich přispění. Stačí jen naladit mozek na správnou frekvenci 24 Bovisů. Lékaři jsou vrahy v ušmudlaných bílých pláštích a historickým omylem. Jejich existence a činnost je d

Vysoká škola života

Jistě jste již nejednou v internetových diskusích narazili na kolegy diskutéry, kteří ve svých profilech uváděli v kolonce dosažené vzdělání Vysokou školu života. A určitě vám to, stejně jako mně, vrtalo hlavou, neboť na vysokoškolsky vzdělané osoby často vystupovali jako úplní kreténi. Trochu jsem zapátral, jak to s tou Vysokou školou života je a považte – ona skutečně existuje! Jakmile jsem pochopil, že VŠŽ (neplést prosím se školou železničářskou) je v podstatě nejkomplexnějším vzdělávacím systémem ve vesmíru, zažádal jsem si o licenci a po náročných ústních zkouškách, předložení projektu a vypití dvou litrů MMS proti plísním jsem licenci skutečně obdržel!  Vypisuji tímto tedy první semestr distančního studia, které vám umožní získat vysokoškolský diplom o měsíc dříve než v Plzni! Neváhejte a pojďte studovat do naší Vysoké školy života! VYSOKÁ ŠKOLA ŽIVOTA Typ studia: distanční Časová náročnost: každou sudou sobotu od 19:00 do 21:00 hod. Délka studia: 3 měsíce Dosažené vzdělání: DaS

Z historie chemtrails

Zasedání dozorčí rady bzenecké octárny se neslo v ryze přátelském duchu, jak už je u lidského druhu uznávanou tradicí. Každý z přítomných si honil své ego a jeden druhého považoval za pitomce. Základ demokracie. Šéf odbytu nešťastně přešlapoval na koberečku a přemítal, jak vysvětlit důvody, proč se prodej octa meziročně propadl o téměř třicet procent. Déle trvající sucho a tím pádem mírný nedostatek nakládaček v tom roli hrát nemohl, protože okolní státy Evropské unie hbitě zareagovaly a dočasný nedostatek surovin nahradil vcelku levný dovoz. Marketingový průzkum byl teprve v počátcích, takže žádné fakty podložené vysvětlení neměl k dispozici. Představenstvo firmy bohužel preferovalo jednoduché odpovědi, jenže ty nebyly po ruce. Položenou otázku tedy zodpověděl pokrčením rameny, což předsedu zdvihlo ze židle. "Tak podívejte se, pane inženýre. Jak jsem si zjistil, berete slušný plat a vaším jediným úkolem je zajistit, aby náš rodinný podnik prosperoval. Důvody, proč se nedaří, zjev