Přeskočit na hlavní obsah

Evoluce

"Hele, vole, támhle je další! A pěknej macek," zvolal navigátor ultramoderního kotouče, který létal bez křídel poháněn duchovní energií a natruc platným fyzikálním zákonům, protože to se od roku 2021 smělo. Stejně jako cestování v čase objevené bioenergetickým léčitelem Plamínkem, pocházejícím z poměrně zaostalého národa, který považoval Einsteina za debila, rakovinu za neškodnou rýmu a vzdělání za nepotřebnou šikanu deformující lidský mozek. Ústavní soud prohlásil cestování časem za jedno ze základních lidských práv a bylo vymalováno. 

Druhý pilot pomačkal pár tlačítek a z trysek létajícího stroje se vyřinul proud prudce jedovaté chemické látky. Složení bylo natolik tajné, že ho na časoletišti v jednadvacátem století vždy tankovali nabušení a po zuby ozbrojení chlapi v černých kuklách i uniformách. 

Proslýchalo se ovšem, že se jedná pouze o energeticky aktivovanou vodu se zápornými vodíkovými ionty vymyšlenou jakýmsi potrhlým Japoncem jménem Emoto, který si fotil sněhové vločky, ale moc informací k dispozici nebylo, poněvadž internet byl pro jistotu dán na seznam zakázaných technologií. Nikdo tedy nic nevěděl, což byl nezvratný důkaz, že všichni vědí všechno. Jako vždy v lidských dějinách fungovala nejlépe šuškanda.

"Vidím," zareagoval pilot a upravil trajektorii, aby obří přerostlý samec triceratopse schytal plnou dávku. "Jen hezky inhaluj, vobludo," dodal s cynickým úšklebkem. "Tvé dny jsou sečteny." 

"Raději ještě přitlač," doporučil mu palubní inženýr, profík na tachyonovou energii, "víš, že jestli přežije jenom jeden jediný kus, nebude mít lidstvo šanci a první prehistorický opičák, kterého právě ve spolupráci s ufouny z Aldebaranu vyvíjí v laboratoři v Novém Mexiku, nebude mít šanci na přežití, takže se z něj nakonec nevyvineme a zmizíme z vesmírného genofondu. A zrovna Plamínka by byla věčná škoda." 

"No jo, furt," rozčertil se pilot, "copak to dělám poprvý? Pamatujete, jak jsme vyhynuli Bambiraptora? A to byl nějaký inteligent! Dokonce měl vratiprst a manipuloval s předměty. Dát mu šanci, klidně by vymyslel i oheň, kolo nebo DPH. A kde je teď?" Uchechtl se a nečekal na odpověď. "V řiti. A my zachraňujeme druh Homo Sapiens Sapiens. Usnadňujeme našim předkům opičákům cestu ze stromů, abychom my přežili. Úžasná doba." Dodal a uzavřel výpustné trysky. 

"Co dál, hoši, ještě tu něco zbylo?" Optal se pro jistotu, aby něco nezanedbali. 

"Tahle část krajiny už vypadá čistá," pohlédl navigator zkoumavě na přístroje a poté z okénka. "Myslím, že pro dnešek máme splněno a můžeme se vrátit do svého času. Už mám hlad jak sviňa a žena slíbila, že mi dneska kvantově přimyslí pránu se svíčkovou příchutí a brusinkami. Mňam." Zatvářil se potěšeně.

"Tak jo, chlapi, pro dnešek balíme," vynesl kapitán rozhodující slovo. "Zítra je taky den a my to těm přerostlým ještěrům ještě vytmavíme. Nezapomeňte, že musíme projít nezbytným detoxem na plazmovém generátoru. Nakopni to domů, kolego!" Vydal rozkaz a létající disk se s holografickým světelným efektem ztratil z oblohy i z času.

Nedospělý oslík ukrytý pod vzrostlými kapradinami zatřepal ušima, pohlédl na oblohu, ukousl kus travnatého trsu, vypustil pár úhledných bobků a zformuloval myšlenku, kterou mu milostivě dopřál už hotový a dále se nerozvíjející zakrnělý mozek: "Tohle je vám hovno platný, vopičáci, stejně se nakonec vyvinete ze mě!"


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Z deníčku konspirátora

Vydáno se souhlasem autora. 6:50 Probouzím se. Kontroluji sílu orgonitového zařízení a poté zapínám wi-fi. Nefunguje, sviňa. Včera jsem se na svém facebookovém profilu nechvalně zmínil o šmírování, jakým nás častuje Bill Gates a tohle je výsledek. Zablokovali mě! Musím to dát světu na vědomí. Ale, kurva, jak? Když jsem offline? 6:57 Zjišťuji, že v rámci zdravotní sebeobrany jsem router před ulehnutím vytáhnul ze zásuvky. Zapínám ho a vše začíná fungovat. Sedm minut trvající pocit frustrace pomalu mizí, ale ta pachuť zůstává. Vím, že mě sledují! 7:20 Snídám česnek, meruňková jadérka a mocně zapíjím cé dé es dvojkou. Pro jistotu. Pak vyrážím zjistit, jak se daří té paní, která si léčí rakovinu plic svépomocí. Bomba! Ještě žije. Dokonce má jiskru v oku. 7:50 Fotím mraky. Úplně jasně vidím ty svinské ionty baria a aluminia, jak se povalují ve vzduchu a hledají nebohé oběti, které by otrávily. Na mě si nepřijdou. Pokládám si pyramidu na hlavu, pořizuji fotodokumentaci a vkládám ji na stránk

Odchod

„Tak, paní, jste na řadě.“ Mrtvolně vyhlížející osoba pro jistotu zvolila oznamovací tón, aby svou klientku zbytečně nevyděsila.  Když spatřila úlek na ženině tváři, trochu roztála a podotkla: „Ale no tak, není se čeho bát. Důkladnou rešerší před vlastním zákrokem jsem zjistila, že jste členkou mnoha zásadních facebookových skupin.“  Zašustila zastaralým papyrusem a pokračovala: „Duchovní seznamka a jiné povídání. Půst je dokonalý lék. Psychosomatika a etikoterapie v praxi. Paranormal Group Universal. Alterna. Užíváme CDS. Nejsme vaše loutky. Klasická a postklasická homeopatie. Neočkovaní. Třetí oko. Kvantová cesta. A tak dále, a tak dále.“ Sklapla notes. „Tak čeho se bojíte? Váš poslední příspěvek o nekonečné cestě Duše přívětivým Vesmírem na Kvantové vlně získal dokonce více než osm tisíc lajků a přes pět stovek sdílení. Tož neprotestuje a pojďte se mnou. Nakonec se vám cesta i cíl budou líbit. Slibuji.“ Dodala osoba a zkřížila za zády dva prsty.  „Fakt musím?“  Fňukla dáma, „Vžd

Vysoká škola života

Jistě jste již nejednou v internetových diskusích narazili na kolegy diskutéry, kteří ve svých profilech uváděli v kolonce dosažené vzdělání Vysokou školu života. A určitě vám to, stejně jako mně, vrtalo hlavou, neboť na vysokoškolsky vzdělané osoby často vystupovali jako úplní kreténi. Trochu jsem zapátral, jak to s tou Vysokou školou života je a považte – ona skutečně existuje! Jakmile jsem pochopil, že VŠŽ (neplést prosím se školou železničářskou) je v podstatě nejkomplexnějším vzdělávacím systémem ve vesmíru, zažádal jsem si o licenci a po náročných ústních zkouškách, předložení projektu a vypití dvou litrů MMS proti plísním jsem licenci skutečně obdržel!  Vypisuji tímto tedy první semestr distančního studia, které vám umožní získat vysokoškolský diplom o měsíc dříve než v Plzni! Neváhejte a pojďte studovat do naší Vysoké školy života! VYSOKÁ ŠKOLA ŽIVOTA Typ studia: distanční Časová náročnost: každou sudou sobotu od 19:00 do 21:00 hod. Délka studia: 3 měsíce Dosažené vzdělání: DaS