Přeskočit na hlavní obsah

Informatika, aneb pravda o vodě

"Holky, neuvěříte, co ten můj blbec včera vymyslel," zavrtěla nevěřícně hlavou odbarvená blondýnka a usrkla z vinného střiku. 

Dámy sedící kolem stolku v útulné vinárničce zbystřily. Hbitě si přeložily slovo blbec na manžel a byly upřímně zvědavé na sondu do duše muže své kamarádky. Chápaly problémy partnerského soužití, poněvadž podobné exoty vlastnily také.

"Povídej, přeháněj," povzbudila blondýnu nakrátko ostříhaná brunetka a ucucla si z pohárku obyčejné vody, kterou po několikaminutovém přemlouvání vyrazila z dost neochotného číšníka.

Blondýnka odložila skleničku, polkla a prohlásila: "Můj manžel je skeptické pako. Nechápe principy alternativní medicíny, a když je mu blbě, jde k doktorovi. Představte si to!" Přítomné dámy málem omdlely hrůzou. 

"K těm vrahům?" Vyjekla hubená představitelka něžného pohlaví, "tos mu nemohla podobnou sebevraždu rozmluvit?"

"Právě o to jsem se včera večer snažila. Po vydatné vegetariánské večeři jsem mu poskytla přednášku o léčivých vlastnostech vody a její schopnosti přijímat a předávat informace. Víte přece, jak celá procedura funguje?" Pohlédla blondýnka s otázkou v očích na osazenstvo stolku.

"Za co náš máš? Za nevzdělané nány?" Rozčertila se hubeňourka. "Jasně, že to víme. Existují v zásadě dva způsoby, jak do vody vložit informaci. Napustíš vodu do skleničky, pod ní pak napíšeš informaci, kterou vodě dáváš a co chceš, aby udělala, počkáš asi deset minut a potom ji s gustem vypiješ. Hotovo. Druhou možností je pracovat s lihem, v němž necháš vyextrahovat bylinky, pod flaštičku opět napíšeš své přání, ale musíš to nechat nabíjet déle, protože alkohol je líný jako sviňa. Prostě použiješ prakticky stejný princip, jako Jonáš u svých Joalisek." Dodala a byla ráda, že si předevčírem tyhle znalosti nabiflovala z alternativního serveru Zdravý jako řípa.

"Šikulka," pochválila kamarádku blondýnka. "A ještě navíc jsem mu podrobně vysvětlila princip spinovaní vody na jih." Svlažila rty a pokračovala. "Chvíli na mě koukal nedůvěřivě, ale nakonec prohlásil, že tuhle informační vodní metodu vyzkouší. Donesl si sklínku čisté vody, kus papíru a propisku, usadil se a pak přesně podle návodu kvrdlal rukama, aby správně natočil vodu směrem k jižnímu pólu. Poté napsal na papírek své přání, vložil ho pod pohárek, načež deset minut mlčky čekal."

Odmlčela se.

Delší napjaté ticho prolomila brunetka: "A co? Fungovalo to? Mluv, nenapínej nás."

Blondýna smutně zavrtěla hlavou. "Nejspíš ne. Po deseti minutách napjatého čekání vzal sklenku, zkusmo se napil, zašklebil se, vstal od stolu a zmizel v obýváku. Ještě než za sebou zaklapl dveře, zaslechla jsem jen vzdáleností přidušené slovo ´píčovina´".

"Asi dělal něco špatně," usoudila brunetka a optala se: "Mimochodem, podívala ses, co vlastně na ten papírek napsal?"

"Jo."

"No a?"

"Je to blbec," dorazila blondýna vinný střik, "a nikdy z něj alternativec nebude. Vytáhla jsem papír zpod sklínky a tam bylo neumělým rukopisem napsáno: ´Vodo, prosím, proměň se v pivo! Dvanáctku.´“


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Z deníčku konspirátora

Vydáno se souhlasem autora. 6:50 Probouzím se. Kontroluji sílu orgonitového zařízení a poté zapínám wi-fi. Nefunguje, sviňa. Včera jsem se na svém facebookovém profilu nechvalně zmínil o šmírování, jakým nás častuje Bill Gates a tohle je výsledek. Zablokovali mě! Musím to dát světu na vědomí. Ale, kurva, jak? Když jsem offline? 6:57 Zjišťuji, že v rámci zdravotní sebeobrany jsem router před ulehnutím vytáhnul ze zásuvky. Zapínám ho a vše začíná fungovat. Sedm minut trvající pocit frustrace pomalu mizí, ale ta pachuť zůstává. Vím, že mě sledují! 7:20 Snídám česnek, meruňková jadérka a mocně zapíjím cé dé es dvojkou. Pro jistotu. Pak vyrážím zjistit, jak se daří té paní, která si léčí rakovinu plic svépomocí. Bomba! Ještě žije. Dokonce má jiskru v oku. 7:50 Fotím mraky. Úplně jasně vidím ty svinské ionty baria a aluminia, jak se povalují ve vzduchu a hledají nebohé oběti, které by otrávily. Na mě si nepřijdou. Pokládám si pyramidu na hlavu, pořizuji fotodokumentaci a vkládám ji na stránk

Odchod

„Tak, paní, jste na řadě.“ Mrtvolně vyhlížející osoba pro jistotu zvolila oznamovací tón, aby svou klientku zbytečně nevyděsila.  Když spatřila úlek na ženině tváři, trochu roztála a podotkla: „Ale no tak, není se čeho bát. Důkladnou rešerší před vlastním zákrokem jsem zjistila, že jste členkou mnoha zásadních facebookových skupin.“  Zašustila zastaralým papyrusem a pokračovala: „Duchovní seznamka a jiné povídání. Půst je dokonalý lék. Psychosomatika a etikoterapie v praxi. Paranormal Group Universal. Alterna. Užíváme CDS. Nejsme vaše loutky. Klasická a postklasická homeopatie. Neočkovaní. Třetí oko. Kvantová cesta. A tak dále, a tak dále.“ Sklapla notes. „Tak čeho se bojíte? Váš poslední příspěvek o nekonečné cestě Duše přívětivým Vesmírem na Kvantové vlně získal dokonce více než osm tisíc lajků a přes pět stovek sdílení. Tož neprotestuje a pojďte se mnou. Nakonec se vám cesta i cíl budou líbit. Slibuji.“ Dodala osoba a zkřížila za zády dva prsty.  „Fakt musím?“  Fňukla dáma, „Vžd

Vysoká škola života

Jistě jste již nejednou v internetových diskusích narazili na kolegy diskutéry, kteří ve svých profilech uváděli v kolonce dosažené vzdělání Vysokou školu života. A určitě vám to, stejně jako mně, vrtalo hlavou, neboť na vysokoškolsky vzdělané osoby často vystupovali jako úplní kreténi. Trochu jsem zapátral, jak to s tou Vysokou školou života je a považte – ona skutečně existuje! Jakmile jsem pochopil, že VŠŽ (neplést prosím se školou železničářskou) je v podstatě nejkomplexnějším vzdělávacím systémem ve vesmíru, zažádal jsem si o licenci a po náročných ústních zkouškách, předložení projektu a vypití dvou litrů MMS proti plísním jsem licenci skutečně obdržel!  Vypisuji tímto tedy první semestr distančního studia, které vám umožní získat vysokoškolský diplom o měsíc dříve než v Plzni! Neváhejte a pojďte studovat do naší Vysoké školy života! VYSOKÁ ŠKOLA ŽIVOTA Typ studia: distanční Časová náročnost: každou sudou sobotu od 19:00 do 21:00 hod. Délka studia: 3 měsíce Dosažené vzdělání: DaS