Přeskočit na hlavní obsah

Aparát

"Vážení přítomní," řečník se rozhlédl po rozlehlé aule naplněné k prasknutí, "jsem rád, že jste dorazili v tak hojném počtu." 

Odkašlal si. "Přístroj, který mám dnes na Ezofestivalu čest vám představit, má ambice stát se skutečnou revolucí v diagnostice a léčbě všech myslitelných chorob, civilizační nevyjímaje. Rakovina, leukémie, cukrovka, astma, křivice i alergie, to vše bude navždy minulostí!" Sálem proběhl nedůvěřivý šepot, jak si publikum sdělovalo své první dojmy k bombastickému prohlášení.

"Momentíček, momentíček," rozohnil se muž za pultíkem a zamával rukama, "je mi jasné, že jste nedůvěřiví. Vždyť kolik podobných vynálezů tatíčka Tesly už skončilo na smetišti technologických dějin, poněvadž je slovutní vědci nepochopili, že? Dejte mi jen šanci vás přesvědčit, nebude to trvat dlouho." 

Tleskl a na pódium se vpotáceli dva svalovci třímající v rukou černou bedýnku opatřenou vypínačem,  dvěma předimenzovanými LED kontrolkami a obrovským digitálním ciferníkem. S námahou uložili přístroj na bytelný stolek, zapojili ho do zásuvky a s kamenným výrazem ve tváři zmizeli za oponou. Aparát poblikával a tiše bzučel.

"Vážení," pozvedl přednášející ruce, "představuji vám SuperMajoron! Lék na všechny nemoci! A že jich je!" Pohlédl do publika. "Vy, pane," ukázal na skepticky se tvářícího muže ve třetí řadě, "přijďte, prosím, sem za mnou. Nebojte se, nic se vám nestane," dodal, když spatřil, jak se mužík nejistě ošívá. "Určitě vás něco trápí, protože neexistuje tvor, který by netrpěl nějakou chorobou. Jen pojďte, nemějte strach. Dnes je váš šťastný den. Budete zbaven všech neduhů. Zcela výjimečně zdarma!" Oslovený pokrčil rameny a vystoupal na podium. 

"Tak povídejte, co vás trápí? Nestyďte se, určitě nejste sám."
"Báb chrobickou rýbu," zamumlal dotázaný.
"Vidíte? Pán má alergii na ryby! Před vašima očima učiníme zázrak a zbavíme ho jeho prokletí!"
"Be, be," nesouhlasně zavrtěl hlavou mužíček, "nebáb alergii ba ryby, báb jebob rýbu!"
"Aha," znejistěl řečník, když se mu podařilo rozšifrovat podávanou informaci, "vy máte jenom rýmu?"
"Bo jo, rýbu!" přisvědčil muž.
"Žádnou rakovinu?"
"Be."
"Cukrovku?"
"Be, be."
"A co Alzheimera nebo Parkinsona?" chytal se řečník stébla.
"Ty páby nezbáb," zavrtěl dotazovaný hlavou a stylově popotáhnul.

Přednášející se zachmuřil. Někdo něco zvoral. A někdo si to taky šeredně odskáče. Udělal za zády nepatrný posunek a dva kulturisti se zjevili jako Duch Svatý. Jemně ale nekompromisně vystrkali mužíka ze scény, v sále se rozsvítila světla a opona spadla. Ticho v aule by se dalo krájet.

Řečník vpadl v zákulisí do kanceláře a rudý vzteky zařval na přítomné organizátory: "Kterej idiot sem toho chlapa pustil a zkurvil dobře rozjetou prodejní akci? Osobně ho vykastruju, že ho ani SuperMajoron nedá do kupy! Kdo z vás je zodpovědný za prodej vstupenek vybraným návštěvníkům?"

Přihlásil se blonďatý mladík v lennonkách a ustrašeně se smrskl, když si uvědomil, že tahle fatální chyba ho může stát dobře placené místo. 

"To jste byl vy? Magore! Kde jste kdy slyšel, že by náš přístroj dokázal vyléčit obyčejnou rýmu?"


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Z deníčku konspirátora

Vydáno se souhlasem autora. 6:50 Probouzím se. Kontroluji sílu orgonitového zařízení a poté zapínám wi-fi. Nefunguje, sviňa. Včera jsem se na svém facebookovém profilu nechvalně zmínil o šmírování, jakým nás častuje Bill Gates a tohle je výsledek. Zablokovali mě! Musím to dát světu na vědomí. Ale, kurva, jak? Když jsem offline? 6:57 Zjišťuji, že v rámci zdravotní sebeobrany jsem router před ulehnutím vytáhnul ze zásuvky. Zapínám ho a vše začíná fungovat. Sedm minut trvající pocit frustrace pomalu mizí, ale ta pachuť zůstává. Vím, že mě sledují! 7:20 Snídám česnek, meruňková jadérka a mocně zapíjím cé dé es dvojkou. Pro jistotu. Pak vyrážím zjistit, jak se daří té paní, která si léčí rakovinu plic svépomocí. Bomba! Ještě žije. Dokonce má jiskru v oku. 7:50 Fotím mraky. Úplně jasně vidím ty svinské ionty baria a aluminia, jak se povalují ve vzduchu a hledají nebohé oběti, které by otrávily. Na mě si nepřijdou. Pokládám si pyramidu na hlavu, pořizuji fotodokumentaci a vkládám ji na stránk

Odchod

„Tak, paní, jste na řadě.“ Mrtvolně vyhlížející osoba pro jistotu zvolila oznamovací tón, aby svou klientku zbytečně nevyděsila.  Když spatřila úlek na ženině tváři, trochu roztála a podotkla: „Ale no tak, není se čeho bát. Důkladnou rešerší před vlastním zákrokem jsem zjistila, že jste členkou mnoha zásadních facebookových skupin.“  Zašustila zastaralým papyrusem a pokračovala: „Duchovní seznamka a jiné povídání. Půst je dokonalý lék. Psychosomatika a etikoterapie v praxi. Paranormal Group Universal. Alterna. Užíváme CDS. Nejsme vaše loutky. Klasická a postklasická homeopatie. Neočkovaní. Třetí oko. Kvantová cesta. A tak dále, a tak dále.“ Sklapla notes. „Tak čeho se bojíte? Váš poslední příspěvek o nekonečné cestě Duše přívětivým Vesmírem na Kvantové vlně získal dokonce více než osm tisíc lajků a přes pět stovek sdílení. Tož neprotestuje a pojďte se mnou. Nakonec se vám cesta i cíl budou líbit. Slibuji.“ Dodala osoba a zkřížila za zády dva prsty.  „Fakt musím?“  Fňukla dáma, „Vžd

Vysoká škola života

Jistě jste již nejednou v internetových diskusích narazili na kolegy diskutéry, kteří ve svých profilech uváděli v kolonce dosažené vzdělání Vysokou školu života. A určitě vám to, stejně jako mně, vrtalo hlavou, neboť na vysokoškolsky vzdělané osoby často vystupovali jako úplní kreténi. Trochu jsem zapátral, jak to s tou Vysokou školou života je a považte – ona skutečně existuje! Jakmile jsem pochopil, že VŠŽ (neplést prosím se školou železničářskou) je v podstatě nejkomplexnějším vzdělávacím systémem ve vesmíru, zažádal jsem si o licenci a po náročných ústních zkouškách, předložení projektu a vypití dvou litrů MMS proti plísním jsem licenci skutečně obdržel!  Vypisuji tímto tedy první semestr distančního studia, které vám umožní získat vysokoškolský diplom o měsíc dříve než v Plzni! Neváhejte a pojďte studovat do naší Vysoké školy života! VYSOKÁ ŠKOLA ŽIVOTA Typ studia: distanční Časová náročnost: každou sudou sobotu od 19:00 do 21:00 hod. Délka studia: 3 měsíce Dosažené vzdělání: DaS