Přeskočit na hlavní obsah

Aparát

"Vážení přítomní," řečník se rozhlédl po rozlehlé aule naplněné k prasknutí, "jsem rád, že jste dorazili v tak hojném počtu." 

Odkašlal si. "Přístroj, který mám dnes na Ezofestivalu čest vám představit, má ambice stát se skutečnou revolucí v diagnostice a léčbě všech myslitelných chorob, civilizační nevyjímaje. Rakovina, leukémie, cukrovka, astma, křivice i alergie, to vše bude navždy minulostí!" Sálem proběhl nedůvěřivý šepot, jak si publikum sdělovalo své první dojmy k bombastickému prohlášení.

"Momentíček, momentíček," rozohnil se muž za pultíkem a zamával rukama, "je mi jasné, že jste nedůvěřiví. Vždyť kolik podobných vynálezů tatíčka Tesly už skončilo na smetišti technologických dějin, poněvadž je slovutní vědci nepochopili, že? Dejte mi jen šanci vás přesvědčit, nebude to trvat dlouho." 

Tleskl a na pódium se vpotáceli dva svalovci třímající v rukou černou bedýnku opatřenou vypínačem,  dvěma předimenzovanými LED kontrolkami a obrovským digitálním ciferníkem. S námahou uložili přístroj na bytelný stolek, zapojili ho do zásuvky a s kamenným výrazem ve tváři zmizeli za oponou. Aparát poblikával a tiše bzučel.

"Vážení," pozvedl přednášející ruce, "představuji vám SuperMajoron! Lék na všechny nemoci! A že jich je!" Pohlédl do publika. "Vy, pane," ukázal na skepticky se tvářícího muže ve třetí řadě, "přijďte, prosím, sem za mnou. Nebojte se, nic se vám nestane," dodal, když spatřil, jak se mužík nejistě ošívá. "Určitě vás něco trápí, protože neexistuje tvor, který by netrpěl nějakou chorobou. Jen pojďte, nemějte strach. Dnes je váš šťastný den. Budete zbaven všech neduhů. Zcela výjimečně zdarma!" Oslovený pokrčil rameny a vystoupal na podium. 

"Tak povídejte, co vás trápí? Nestyďte se, určitě nejste sám."
"Báb chrobickou rýbu," zamumlal dotázaný.
"Vidíte? Pán má alergii na ryby! Před vašima očima učiníme zázrak a zbavíme ho jeho prokletí!"
"Be, be," nesouhlasně zavrtěl hlavou mužíček, "nebáb alergii ba ryby, báb jebob rýbu!"
"Aha," znejistěl řečník, když se mu podařilo rozšifrovat podávanou informaci, "vy máte jenom rýmu?"
"Bo jo, rýbu!" přisvědčil muž.
"Žádnou rakovinu?"
"Be."
"Cukrovku?"
"Be, be."
"A co Alzheimera nebo Parkinsona?" chytal se řečník stébla.
"Ty páby nezbáb," zavrtěl dotazovaný hlavou a stylově popotáhnul.

Přednášející se zachmuřil. Někdo něco zvoral. A někdo si to taky šeredně odskáče. Udělal za zády nepatrný posunek a dva kulturisti se zjevili jako Duch Svatý. Jemně ale nekompromisně vystrkali mužíka ze scény, v sále se rozsvítila světla a opona spadla. Ticho v aule by se dalo krájet.

Řečník vpadl v zákulisí do kanceláře a rudý vzteky zařval na přítomné organizátory: "Kterej idiot sem toho chlapa pustil a zkurvil dobře rozjetou prodejní akci? Osobně ho vykastruju, že ho ani SuperMajoron nedá do kupy! Kdo z vás je zodpovědný za prodej vstupenek vybraným návštěvníkům?"

Přihlásil se blonďatý mladík v lennonkách a ustrašeně se smrskl, když si uvědomil, že tahle fatální chyba ho může stát dobře placené místo. 

"To jste byl vy? Magore! Kde jste kdy slyšel, že by náš přístroj dokázal vyléčit obyčejnou rýmu?"


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ezoterikem snadno a rychle

Vzdělání je pouhou manipulací zrůdného systému s cílem vyrobit z vás nemyslící ovce. Odmítněte jej kategoricky a jednou provždy. Zdrojem vašeho poznání nechť jsou nezdrojovaná a nedatovaná videa na YouTube, nebo hlubokomyslné texty plné gramatických a pravopisných chyb z tajných internetových serverů, jejichž autoři nejsou anonymní, protože se vždy podepisují plnými jmény. Kupříkladu jako Vedoucí Kolotoče, He Natur, Be Da nebo Doba Jedu. Ignorujte zásadně veškeré poznatky aplikované vědy – vědátoři o skutečném světě nevědí nic, poněvadž jen sedí ve svých zatuchlých laboratořích, trápí nevinné krysy či šváby a dumají o nesmrtelnosti chroustů, kterým už ani GMO brambory nechutnají. Financují je zlé a zákeřné organizace či vlády, a jsou tím pádem nedůvěryhodní. Telefon, televize či internet by klidně fungovaly i bez jejich přispění. Stačí jen naladit mozek na správnou frekvenci 24 Bovisů. Lékaři jsou vrahy v ušmudlaných bílých pláštích a historickým omylem. Jejich existence a činnost je d

Vysoká škola života

Jistě jste již nejednou v internetových diskusích narazili na kolegy diskutéry, kteří ve svých profilech uváděli v kolonce dosažené vzdělání Vysokou školu života. A určitě vám to, stejně jako mně, vrtalo hlavou, neboť na vysokoškolsky vzdělané osoby často vystupovali jako úplní kreténi. Trochu jsem zapátral, jak to s tou Vysokou školou života je a považte – ona skutečně existuje! Jakmile jsem pochopil, že VŠŽ (neplést prosím se školou železničářskou) je v podstatě nejkomplexnějším vzdělávacím systémem ve vesmíru, zažádal jsem si o licenci a po náročných ústních zkouškách, předložení projektu a vypití dvou litrů MMS proti plísním jsem licenci skutečně obdržel!  Vypisuji tímto tedy první semestr distančního studia, které vám umožní získat vysokoškolský diplom o měsíc dříve než v Plzni! Neváhejte a pojďte studovat do naší Vysoké školy života! VYSOKÁ ŠKOLA ŽIVOTA Typ studia: distanční Časová náročnost: každou sudou sobotu od 19:00 do 21:00 hod. Délka studia: 3 měsíce Dosažené vzdělání: DaS

Z historie chemtrails

Zasedání dozorčí rady bzenecké octárny se neslo v ryze přátelském duchu, jak už je u lidského druhu uznávanou tradicí. Každý z přítomných si honil své ego a jeden druhého považoval za pitomce. Základ demokracie. Šéf odbytu nešťastně přešlapoval na koberečku a přemítal, jak vysvětlit důvody, proč se prodej octa meziročně propadl o téměř třicet procent. Déle trvající sucho a tím pádem mírný nedostatek nakládaček v tom roli hrát nemohl, protože okolní státy Evropské unie hbitě zareagovaly a dočasný nedostatek surovin nahradil vcelku levný dovoz. Marketingový průzkum byl teprve v počátcích, takže žádné fakty podložené vysvětlení neměl k dispozici. Představenstvo firmy bohužel preferovalo jednoduché odpovědi, jenže ty nebyly po ruce. Položenou otázku tedy zodpověděl pokrčením rameny, což předsedu zdvihlo ze židle. "Tak podívejte se, pane inženýre. Jak jsem si zjistil, berete slušný plat a vaším jediným úkolem je zajistit, aby náš rodinný podnik prosperoval. Důvody, proč se nedaří, zjev