Přeskočit na hlavní obsah

Globální oteplování

"Je tu vedro jak v parní lázni," otřel si Mbunga z čela pot a praštil do obličeje obzvláště dotěrného moskyta. 

"Máš recht," souhlasil Unga, pak se zachmuřil, tváří mu projel nechápavý výraz a optal se: "Co je parní lázeň?"

"To neznáš. Jde o takovej divnej zvyk těch bílejch tváří, co si myslej, že horko léčí. Jednou sem byl ve Finsku v rámci výměnnýho pobytu a řeknu ti - ta klendra, co tam vládne, to je parádička. A voni se dobrovolně potěj, debilové."

"Jsou to blbouni, co já bych dal za pořádný mráz," souhlasil Unga a zase svraštil čelo. "No jo, ale co s tím budeme dělat? Tady je parno, že ani souložit se nedá a ruská zmrzlina z místního trhu se prodává  v tekutým stavu, takže vypadá jak mimozemský sperma. Máš nějaký nápad?"

"Kurva, jasně že mám!" Vyhrkl Mbunga, který pracoval jako asistent na meteorologické stanici financované fondem s názvem Vodu Africe. Ta měla měřit množství dešťových srážek, takže už třetí rok ležela ladem, poněvadž neměla do čeho píchnout. Postavit ji na okraji pouště byl nápad místního šamana Kungy, který si za většinu dotací pořídil sedm manželek. Ušetřil na personálu a koneckonců i na zařízení a údržbě, protože v dané oblasti byla zaznamenána poslední přeháňka v roce 1878, což ovšem při výběru místa zahraničním inženýrům taktně zamlčel. 

"Jak sem si tak lebedil mezi těmi zamrzlými fjordy, vobjevil sem internet a zjistil, že Amíci maj jakejsi systém HAARP. Fakticky geniální věc. Našel jsem i nákresy, a tak ji vyrobíme. A všechno tohle šílený horko vodsud pošlem někam do řiti." Blýsknul se Mbunga znalostí cizí řeči.

"Kam?" Nechápal Unga, poněvadž písmeno ř nikdy v životě neslyšel. Stejně jako dalších sedm tisíc vesmírných civilizací jenom v tomto galaktickém kvadrantu.

"U nás tomu říkáme do prdele," osvětlil Mbunga. 

"Aha," Unga se podrbal na kštici, "to je zajímavý nápad. A víš taky, kde ta, jak říkáš rzit, leží?" Poprskal se.

"To vím naprosto přesně!" Mbunga nezaváhal. "Takovej divnej kousíček prostoru uprostřed sousedního kontinentu to je. Furt si tam všichni na něco stěžujou a přitom mají mraky, vodu, pivo, déšť a vůbec všechno. Tak jim tam prdneme trošku toho našeho africkýho podnebí, aby jim došlo, že život kurva není žádná voháňka a že my tu globální voteplování máme vodjakživa. Ať si užijou parní lázně!"

"Paráda!" Zatlemil se Unga a vypil zbytek ruské zmrzliny. Pokud to byla zmrzlina. "Tak až to budete mít po kupě, dejte mi vědět, ať jsem u toho."

O měsíc později se na okraji pouště k nebi výhružně tyčily vztyčené stožáry napájené solárními panely řízené zbrusu novou technologií 5G, jejichž pořizovací cenu šaman Kunga uhradil prodejem šesti nenažraných manželek. Ovládání aparátu bylo jednoduché a netrpělivý Unga měl jako první tu čest zmáčknout tlačítko, které odvane vedro do jemu neznámé země. A už nikdy nebude muset ruskou zmrzlinu pít.

Zatetelil se radostí a na povel stisknul čudlík označený jemu neznámým jménem: Česko. Písmeno č také ještě neobjevila žádná mimozemská civilizace. Nebylo zapotřebí.

Ilustrační foto Wikipedie.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Výslech

Vyšetřovatel se zamračil a hodil po obviněném pohled, který odkoukal ze seriálu Ostří poldové. Mládenec na nepohodlné židli se zavrtěl a zatvářil se sveřepě. "Únos je závažný trestný čin!" Zvýšil kriminalista hlas a doufal, že jeho protějšek trochu zvadne a začne spolupracovat. "Osm let natvrdo mezi teplomilci a jinými přírodními úkazy nemáte přeci zapotřebí." Poznamenal temně: "Obden penis v řiti vás dlouho bavit nebude." Opřel se v křesle a cvrnknul prstem do klávesnice počítače, jehož procesor s číslem 386SX nedávno odešel do křemíkového nebe. To ale obviněný vidět nemohl. Mladík se mírně zavrtěl, upamatoval se na slova svého kamaráda, který absolvoval dva semestry právnické fakulty v Plzni a získal titul, načež odpověděl: "Prudila." A zmlknul. "To vás neomlouvá, pane! Zanechat tu dámu takhle naholo a bez pomoci je přeci zvěrstvo!" Vyštěkl a očekával reakci. Ta se dostavila vzápětí. " Byla to prudička," zopakoval mladík,

Jak správně používat internet. Komerční sdělení.

Vyhněte se mu širokým obloukem. Je prokázáno, že se jedná o jeden ze tří nejničivějších vynálezů, které kdy lidský mozek stvořil. Další jsou atomová bomba a daň z přidané hodnoty. Pokud jste slabší povahy a ignorovat ho nedokážete, pokračujte k bodu dva tohoto návodu. Máte-li už doma internet, dodržujte základní zásadu, která zajistí vaše duševní zdraví. Nikdy -   podotýkáme - nikdy nic nekomentujte a už vůbec nevstupujte do jakékoliv diskuse, ať už na Facebooku nebo v komentářích na různých zpravodajských serverech. Učiníte-li podobnou chybu, držte se jako klíště foxteriéra ustanovení číslo tři. Nikdy nepište, co si doopravdy myslíte, jinak budete po zásluze potrestáni. Sdělujte zásadně myšlenky jiných bytostí a případný komentář vždy začínejte slovy: " Tak nevím, ale slyšel jsem od jednoho kamaráda, že to celé bylo jinak." Slovo kamarád můžete alternativně zaměnit za synonyma: soused, tchýně, manželka, vrah v bílém plášti, přítelův multilingvní jezevčík, Chobot, Yamuna, H

Jak vést dialog s odpůrcem očkování

Jejich revírem je internet. Jejich tempo je vražedné. Jejich protivníci jsou vědci, lékaři a imunologové. Matky z antivax pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je zachránit lidstvo.  Jak tedy vést smysluplný dialog se zarytou odpůrkyní očkování?  Nijak. Nejde to. Pokud už vás rozum zradí a vy vstoupíte do diskuse, postupujte podle našeho pečlivě zpracovaného návodu. 1. Výchozí situace: Ony jsou matky! Chápete? Ony nejlépe vědí, co je pro jejich robátka nejlepší, protože jsou diplomované absolventky „Vysoké školy života“ a postgraduálního kurzu oboru „Na mateřské, ale určitě nééééé dovolené“ . Věří své intuici a selskému rozumu, což je divné, poněvadž většina z nich by ani krávu podojit nedokázala. Pokud jste bezdětní, do diskuse nikdy nelezte. Váš názor má cenu smrku z nosu. Navíc jste ovce jdoucí s davem a konverzace s vámi nemá smysl, což se dozvíte přibližně ve třetí větě s poukazem na to, abyste nebyli líní a něco si nastudovali, načež vás zavalí spoustou hodnověrných odkazů. Dopor