Přeskočit na hlavní obsah

Filipika proti skeptikům

Kdož jen jsou ty smějící se bestie, honosící se tituly vysokoškolskými, leckdy pocházejícími z podřadných škol? Ti sarkastičtí posměváčci a ubozí přízemní lidičkové se zavřenýma očima? Ti rádobyodborníci na život, vesmír a vůbec? 

Poodhalme roušku tajemství a představme si onu kastu nadřazených, jež ego své povyšují nad zákonitosti Všehomíra, jemuž nemohou porozumět, protože vidí jen svět, jaký vidět chtějí. 

Říkají si skeptici. A řekněme si na rovinu - jde o ubohé bytosti, jimž jsou z jejich vlastní vůle uzavřeny magické dimenze alternativních vesmírů. Nikdy nepoznají skutečnou Pravdu, protože:

  1. Tam, kde my spatřujeme nekonečný příliv superléčivé a kaloricky vydatné kosmické energie, oni nevidí nic, a tak se musí živit přízemní stravou plnou nebezpečných chemikálií. I jedovatou solí či lepkem, považte. Gurmáni? 

  2. Kde my na obloze jasně vidíme rozkošatělé obludnosti plné nanočástic a toxického hliníku nebo aluminia, oni prskají: "Hle, jen obyčejné mraky!" Ignoranti?

  3. Povyšují nabiflované znalosti nad vrozenou intuici a zdravý selský rozum, obdivují napůl mrtvou kočku a světlu samotnému stanovili nepřekonatelný rychlostní limit, aniž by s ním své rozhodnutí konzultovali. Diktátoři?

  4. Nevěří v převtělování, duchovní vesmír ani v minulé životy, poněvadž mají podvědomý strach, že by se příště mohli narodit jako jepice či kudlanka nábožná. Zbabělci?

  5. Léčitele, věštce, kartářky a další pozoruhodné éterické bytosti včetně Aštara Šerana považují za podvodníky nehodné práva na uznání. O kyvadle vědí jen z pokleslé hororové literatury dávno mrtvého snílka a o jeho skutečné síle vytrvale pochybují, ba dokonce zesměšňují a kritizují ty, jež dokáží jeho pomocí změřit i PH zázračné vody nadané pamětí. Tyrani?

  6. Tvrdí, že pouze věda dokáže zodpovědět všechny otázky, jež lidstvo trápí od nepaměti, přičemž nejsou schopni ani předpovědět počasí následujících dvou dnů. Neptají se proč, nýbrž jak, což je vede do spirály nesprávných odpovědí na správné otázky. Idioti?

  7. Pochlebují sobě navzájem, sdružují se v pochybných spolcích a pro lidi obdařené nadpřirozenými schopnostmi mají jen pohrdání.  Uzavírají se do svých ulit a vzývají Boha jménem "Kritické myšlení", což je magor non plus ultra, protože vymyslel Velký Třesk. Blázni?

  8. Tuší, že jsou postradatelným evolučním omylem, z čehož vyplývá jejich frustrace a neschopnost čelit výzvám, které přináší Nový Světový Řád, kdy Zemi konečně budou vládnout ti, kteří nepotřebují nic chápat, protože mají k dispozici pevnou Víru ve svou Neomylnost, Pravdu a Putina.

My. Blbci.


Souvislosti: 
Bludné balvany za rok 2020
Věda a technika živě

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Výslech

Vyšetřovatel se zamračil a hodil po obviněném pohled, který odkoukal ze seriálu Ostří poldové. Mládenec na nepohodlné židli se zavrtěl a zatvářil se sveřepě. "Únos je závažný trestný čin!" Zvýšil kriminalista hlas a doufal, že jeho protějšek trochu zvadne a začne spolupracovat. "Osm let natvrdo mezi teplomilci a jinými přírodními úkazy nemáte přeci zapotřebí." Poznamenal temně: "Obden penis v řiti vás dlouho bavit nebude." Opřel se v křesle a cvrnknul prstem do klávesnice počítače, jehož procesor s číslem 386SX nedávno odešel do křemíkového nebe. To ale obviněný vidět nemohl. Mladík se mírně zavrtěl, upamatoval se na slova svého kamaráda, který absolvoval dva semestry právnické fakulty v Plzni a získal titul, načež odpověděl: "Prudila." A zmlknul. "To vás neomlouvá, pane! Zanechat tu dámu takhle naholo a bez pomoci je přeci zvěrstvo!" Vyštěkl a očekával reakci. Ta se dostavila vzápětí. " Byla to prudička," zopakoval mladík,

Jak správně používat internet. Komerční sdělení.

Vyhněte se mu širokým obloukem. Je prokázáno, že se jedná o jeden ze tří nejničivějších vynálezů, které kdy lidský mozek stvořil. Další jsou atomová bomba a daň z přidané hodnoty. Pokud jste slabší povahy a ignorovat ho nedokážete, pokračujte k bodu dva tohoto návodu. Máte-li už doma internet, dodržujte základní zásadu, která zajistí vaše duševní zdraví. Nikdy -   podotýkáme - nikdy nic nekomentujte a už vůbec nevstupujte do jakékoliv diskuse, ať už na Facebooku nebo v komentářích na různých zpravodajských serverech. Učiníte-li podobnou chybu, držte se jako klíště foxteriéra ustanovení číslo tři. Nikdy nepište, co si doopravdy myslíte, jinak budete po zásluze potrestáni. Sdělujte zásadně myšlenky jiných bytostí a případný komentář vždy začínejte slovy: " Tak nevím, ale slyšel jsem od jednoho kamaráda, že to celé bylo jinak." Slovo kamarád můžete alternativně zaměnit za synonyma: soused, tchýně, manželka, vrah v bílém plášti, přítelův multilingvní jezevčík, Chobot, Yamuna, H

Jak vést dialog s odpůrcem očkování

Jejich revírem je internet. Jejich tempo je vražedné. Jejich protivníci jsou vědci, lékaři a imunologové. Matky z antivax pracují ve dne v noci. Jejich úkolem je zachránit lidstvo.  Jak tedy vést smysluplný dialog se zarytou odpůrkyní očkování?  Nijak. Nejde to. Pokud už vás rozum zradí a vy vstoupíte do diskuse, postupujte podle našeho pečlivě zpracovaného návodu. 1. Výchozí situace: Ony jsou matky! Chápete? Ony nejlépe vědí, co je pro jejich robátka nejlepší, protože jsou diplomované absolventky „Vysoké školy života“ a postgraduálního kurzu oboru „Na mateřské, ale určitě nééééé dovolené“ . Věří své intuici a selskému rozumu, což je divné, poněvadž většina z nich by ani krávu podojit nedokázala. Pokud jste bezdětní, do diskuse nikdy nelezte. Váš názor má cenu smrku z nosu. Navíc jste ovce jdoucí s davem a konverzace s vámi nemá smysl, což se dozvíte přibližně ve třetí větě s poukazem na to, abyste nebyli líní a něco si nastudovali, načež vás zavalí spoustou hodnověrných odkazů. Dopor