Přeskočit na hlavní obsah

Tradice

"To sou furt nějaký novoty," brblal Kua Kua Bong, když dostal za úkol připravit svému kmeni oběd podle posledních pokynů místního šamana Aka Aka Bonga. 

Život v buši daleko od takzvané moderní civilizace byl sám o sobě dost náročný a jediné, co malou komunitu domorodců drželo při životě, byla úcta k tradicím a ke zkušenostem jejich předků. Oni věděli nejlépe, co je pro přežití miniaturního společenství živořícího uprostřed australské vyprahlé pouště  nejlepší. Pokrok to samozřejmě nebyl, ten přinášel jen starosti, problémy a průsery. Vzpomeňte jenom, co napáchala z nebe spadnuvší obyčejná láhev Coca Coly.

Ani sousední kmen Bing Bingů se s ničím nemazal. Žil si tak, jak příroda chtěla, a jediný ústupek moderní době učinili domorodci tím, že si zadek po dokončeném vyměšování místo jedovatou škumpou vytírali neškodnou kapradinou. Vyměšování tak zase byla radost a nikoliv utrpení, přestože nedávno zformovaná Liga za udržení pálení řitě protestovala proti novince s poukazem na fakt, že kdyby příroda toužila, aby tento ryze biologický akt byl příjemný, nestvořila by jedovatou bylinu. 

"Co to kutíš?" Přiklátil se ke Kua Kuovi jeho mladší brácha Bua Bua a zavětřil.

"Oběd podle nového recepisu," neskrýval Kua Kua podrážděnost, "ale moc se netěš, šaman prohlásil, že je nutné lehce proměnit naše stravovací návyky, abychom byli zdravější a odolnější a posílili tak imunitu."

"Kdo je Imu Nita?"

"Netuším," pokrčil Kua Kua rameny, "asi nějaký borec z vedlejší vesnice. Nechápu, proč bychom ho měli posilovat, ale já jsem malý pán. Jen vařím. Na myšlení jsou tu jiní."

"Aha," zatvářil se Bua Bua zmateně a rozhlédl se po přípravně, kde se chaoticky povalovaly pozůstatky poslední návštěvy jakési turistické výpravy. 

"Ale proč vyhazuješ ty nejlepší delikatesy?" ukázal na odpadní jámu plnou odřezaných hlav a zbytečně hnijících mozků, "není to škoda?"

"Je," připustil Kua Kua. "Jenže šaman prohlásil, že má-li být náš tradiční lidojedský způsob života zachován i pro příští generace, musíme nutně držet bezlebkovou dietu!"

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Ezoterikem snadno a rychle

Vzdělání je pouhou manipulací zrůdného systému s cílem vyrobit z vás nemyslící ovce. Odmítněte jej kategoricky a jednou provždy. Zdrojem vašeho poznání nechť jsou nezdrojovaná a nedatovaná videa na YouTube, nebo hlubokomyslné texty plné gramatických a pravopisných chyb z tajných internetových serverů, jejichž autoři nejsou anonymní, protože se vždy podepisují plnými jmény. Kupříkladu jako Vedoucí Kolotoče, He Natur, Be Da nebo Doba Jedu. Ignorujte zásadně veškeré poznatky aplikované vědy – vědátoři o skutečném světě nevědí nic, poněvadž jen sedí ve svých zatuchlých laboratořích, trápí nevinné krysy či šváby a dumají o nesmrtelnosti chroustů, kterým už ani GMO brambory nechutnají. Financují je zlé a zákeřné organizace či vlády, a jsou tím pádem nedůvěryhodní. Telefon, televize či internet by klidně fungovaly i bez jejich přispění. Stačí jen naladit mozek na správnou frekvenci 24 Bovisů. Lékaři jsou vrahy v ušmudlaných bílých pláštích a historickým omylem. Jejich existence a činnost je d

Vysoká škola života

Jistě jste již nejednou v internetových diskusích narazili na kolegy diskutéry, kteří ve svých profilech uváděli v kolonce dosažené vzdělání Vysokou školu života. A určitě vám to, stejně jako mně, vrtalo hlavou, neboť na vysokoškolsky vzdělané osoby často vystupovali jako úplní kreténi. Trochu jsem zapátral, jak to s tou Vysokou školou života je a považte – ona skutečně existuje! Jakmile jsem pochopil, že VŠŽ (neplést prosím se školou železničářskou) je v podstatě nejkomplexnějším vzdělávacím systémem ve vesmíru, zažádal jsem si o licenci a po náročných ústních zkouškách, předložení projektu a vypití dvou litrů MMS proti plísním jsem licenci skutečně obdržel!  Vypisuji tímto tedy první semestr distančního studia, které vám umožní získat vysokoškolský diplom o měsíc dříve než v Plzni! Neváhejte a pojďte studovat do naší Vysoké školy života! VYSOKÁ ŠKOLA ŽIVOTA Typ studia: distanční Časová náročnost: každou sudou sobotu od 19:00 do 21:00 hod. Délka studia: 3 měsíce Dosažené vzdělání: DaS

Z historie chemtrails

Zasedání dozorčí rady bzenecké octárny se neslo v ryze přátelském duchu, jak už je u lidského druhu uznávanou tradicí. Každý z přítomných si honil své ego a jeden druhého považoval za pitomce. Základ demokracie. Šéf odbytu nešťastně přešlapoval na koberečku a přemítal, jak vysvětlit důvody, proč se prodej octa meziročně propadl o téměř třicet procent. Déle trvající sucho a tím pádem mírný nedostatek nakládaček v tom roli hrát nemohl, protože okolní státy Evropské unie hbitě zareagovaly a dočasný nedostatek surovin nahradil vcelku levný dovoz. Marketingový průzkum byl teprve v počátcích, takže žádné fakty podložené vysvětlení neměl k dispozici. Představenstvo firmy bohužel preferovalo jednoduché odpovědi, jenže ty nebyly po ruce. Položenou otázku tedy zodpověděl pokrčením rameny, což předsedu zdvihlo ze židle. "Tak podívejte se, pane inženýre. Jak jsem si zjistil, berete slušný plat a vaším jediným úkolem je zajistit, aby náš rodinný podnik prosperoval. Důvody, proč se nedaří, zjev